Astrodeník GJPAstrodeník GJP

Elektronický pozorovací deník

Diskuze na téma Přednáška na Vsetíně 9. 3. 2011

Celkem příspěvků: 4
#4
Reagovat Katka 08. 03. 2011 21:46
Já souhlasím s Ondrou. ED na azimut. montáži budou na naše účely stačit.
#3
Reagovat Ivo Rohlena registrovaný uživatel 08. 03. 2011 20:37
Tak jsem rád, že nejsem sám. :-) Trochu jsem si připadal při konzultaci s Martinem Hrošem jako zbabělec, ale taky se mi zdá, že by to s tou paralaktikou nebyl šťastný nápad. Chtěl jsem nějakou změnu, proto jsem uvažoval nad tím Dobsonem, navíc, když už bychom brali dvě auta, mohli bychom vzít té astrotechniky i víc. Do jednoho auta (felicie) zase nás narvat 5 včetně batožiny a astrotechniky by taky asi nebylo rozumné. Takže asi dvě auta a minimum astrotechniky. Můžeme si s sebou vzít nějakého fanouška! Navrhněte. ;-)
#2
Reagovat Ondra 08. 03. 2011 20:18
Já jsem pro azimt. montáž s EDčkem přece jen ty obejkty nevyžadují bůhvíjaký dalekohled a taht s sebou dražší a citlivější techniku na 30min. pozorování nemá podle mě moc smysl...
#1
Reagovat Ivo Rohlena registrovaný uživatel 08. 03. 2011 18:55
Rozmýšlím stále, jakou astrotechniku vzít a kolika autama tam jet. Pan školník přislíbil, že by případně jel. Měl by být odkrytý jihozápad: tzn. Plejády, mladý Měsíc, Orionovka M42. Konzultoval jsem to s Martinem Hrošem: Dobsona nedoporučuje, tu přesvětlenou městskou oblohu by asi jen víc a víc zesílil (dalo by se to ale asi řešit filtrem). Hlavně je to ale přece jen dlouhý a velký kus nábytku, který by se tím dlouhým cestováním na rozbité jarní cestě mohl pořádně rozkolimovat. Na paralaktiku upřímně řečeno nemám odvahu. Místy se to přece jen chová trochu podivně, než se to složí, než to jakžtakž ustavíme, občas zamrzne firmware, vytahujeme to jen občas, neumíme s tím, vždycky se někde přemáčkneme, nemůžeme na něco přijít, proč to nefunguje, tak děláme celou proceduru znovu... Navíc tam nebude čas, neznáme to místo, než se rozkoukáme, k tomu ten stres, že na nás čekají lidi, aby se mohli podívat, navíc je toho plné auto... Když jsme sami na letišti, tak to většinou relativně brzo rozjedeme (ale ne dřív než za půl hodiny), Ondra u toho strašně dlouho nebyl, ostatní budou přednášet prezentace, to by byl fakt strašně velký stres. Nevím, asi jen ED... Nebo SC na azimutální montáži? Uvidíme asi i dle ranní předpovědi počasí.

Nový příspěvek


Přihlásit
Astrodeník je pravidelně konzultován s Hvězdárnou a planetáriem Brno