Astrodeník GJPAstrodeník GJP

Elektronický pozorovací deník

Diskuze na téma B-B supporter

Celkem příspěvků: 6
#1
Reagovat Ivo Rohlena registrovaný uživatel 24. 07. 2009 18:45
Ahoj!!! Jejda, díky moc za podporu! Děcka sa sem zatím hanbíja psát: děsí je ten introvertní blázen - fyzikář, který mluví naprosto nesrozumitelným jazykem a v průběhu školního roku po nich furt cosi "trapného" chce... :-D Stránky teprve rozjíždíme, jsem moc rád za kontakt na spřízněnou duši. Věřím, že se brzy pod hvězdami uvidíme!
Reakce na #1 #2
Reagovat čibes 26. 07. 2009 11:48
Tento web je ok. ono je nejtěžší udělat ten první krok a pokud to bude možné a žádoucí, tak k obsahu přispěju i já. Buďto nějakým reportem z pozorováním, poté co si pořeším nějaký solidní fotáček, tak i obrázkama. Mimochodem jakožto fyzikáře se tě musím zeptat, zda považuješ za matku věd matematiku a nebo zda jsi patriotem svého oboru a matematiku chápeš pouze jako jazykem pro fyziku?? Tohle totiž bylo to první, co jsem na vysoké škole slyšel. Měl jsem štěstí jak na matematikáře, tak na fyzikáře. Každý z nich si pochopitelně hájil to své, ale brali to s akademickým nadhledem a byla radost poslouchat to, jak lobovali každý za svůj předmět :-) Takže přeju co nejmíň trápení s potěrem
Reakce na #2 #3
Reagovat Ivo Rohlena registrovaný uživatel 26. 07. 2009 15:34
Tak, ono je to takové profláknuté: každý kantor děckám tvrdí, že ten jeho předmět je ze všech předmětů nejdůležitější, ale jediný fyzikář má pravdu. No a kdokoli kdykoli cokoli v matematice vymyslel, byl to fyzik... Jinak děcka máme dobrá, to jen my je ustavičně trápíme. A za poslední: náš deník bychom chtěli mít otevřený, moc rádi zde tvé případné příspěvky zveřejníme.
Reakce na #3 #4
Reagovat čibes 26. 07. 2009 19:00
Jasné, ona ta žabo-myší válka stejně skončila elegantně tím, že oba učitelé nakonec ochotně uznali na onen posta filozofii s čímž nelze nesouhlasit :-) Ale už k hvězdařině: Včera jsem s triedrem chvilku sondoval oblohu. Tak jsem si řekl, že bych v týdnu mohl sepsat nějak nějaký text opírající se o fakta z ročenky a astro-softu o tom, co lze v létě na obloze pozorovat, letní trojúhelník, saturn apod. Psal bych to asi klasicky ve wordu, mohlo by to tak být??
Reakce na #4 #5
Reagovat Ivo Rohlena registrovaný uživatel 26. 07. 2009 22:45
Jasně, určitě by to tak mohlo být. Zdá se, že bych mohl mít minimálně příští 2 týdny aspoň občas volno. Snad v nich něco společného vymyslíme.
Reakce na #5 #6
Reagovat čibes 27. 07. 2009 15:46
Hoj, takže jsem něco mále sepsal. Zítra tomu dám nějaký formát a můžu ti to poslat. Jen nevím, na jaký mail? Kdyžtak mi ho písni na cibess@seznam.cz a já to to přepošlu.

Nový příspěvek


Přihlásit
Astrodeník je pravidelně konzultován s Hvězdárnou a planetáriem Brno